RN
TwitterFacebook

Kolno: Tomograf komputerowy służy pacjentom szpitala

Długo oczekiwany nowoczesny tomograf komputerowy w kolneńskim szpitalu służy już pacjentom placówki. Obecnie wykonywane są na nim badania osób, które są leczone w szpitalu.

Pozostali mieszkańcy Powiatu będą mogli skorzystać z badań po podpisaniu kontraktu z NFZ. Tomograf jest w stanie obsłużyć około dwóch tysięcy pacjentów rocznie.

Urządzenie korzysta z najnowszych rozwiązań wykorzystywanych przy tego typu diagnostyce. Podłączone jest do sieci informatycznej w szpitalu, co umożliwia przesyłanie wyników badań pacjentów bezpośrednio, w formie elektronicznej, do lekarza, który je oceni. Ale można je także wysłać do dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Takie same możliwości są w przypadku wykonania badania USG i radiologicznego. Wcześniej przesyłanie danych było czasochłonne, ponieważ należało obraz z badań nagrać na płytę CD i dostarczyć ją lekarzowi.

Zakup tomografu to kolejny etap modernizacji szpitala. A 2 miliony złotych wydane na zakup urządzenia to tylko część z 8 mln złotych przeznaczonych na doposażenie i remont szpitala w Kolnie.

Powiat Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × three =