RN
TwitterFacebook

Kolno: Urządzenie do oczyszczania powietrza już pracuje w szpitalu

Starostwo Powiatowe w Kolnie kupiło dla Szpitala Ogólnego urządzenie do oczyszczania powietrza.  “Myślę że to był trafiony i dobry zakup. Będzie nam służył także w przyszłości” – mówi dyrektor kolneńskiej placówki, Krystyna Dobrołowicz.
 
– Urządzenie jest pomocne, przy tak dużym zagrożeniu wirusami, które są w atmosferze, w powietrzu. Zamontowaliśmy je na holu głównym, tam gdzie przewija się najwięcej pacjentów. Jest to urządzenie które oczyszcza powietrze z różnych bakterii, grzybów i wirusów. Daje to poczucie większego bezpieczeństwa dla przebywających w tym środowisku klientów i pracowników szpitala – mówi Krystyna Dobrołowicz. I dodaje, że urządzenie jest bardzo wydajne i mobilne. – Jego wydajność jest do 250 m sześciennych powietrza na godzinę, także jest bardzo duża. Urządzenie może pracować na sali do 100 m kwadratowych. Możemy je również przemieszczać do innych pomieszczeń. Także będziemy się starać, żeby jak najwięcej pomieszczeń było w ten sposób oczyszczone z wirusów i bakterii, które znajdują się w tej chwili w powietrzu. Myślę że to był trafiony i dobry zakup. Będzie nam służył także w przyszłości.
 
Pieniądze na zakup urządzenia zostały przeznaczone zgodnie z decyzją Rady Powiatu Kolneńskiego. Kosztowało ono ponad 20 tysięcy złotych. Ale to nie koniec wsparcia Powiatu dla szpitala. Już niedługo na jego wyposażenie przeznaczone będą znacznie większe pieniądze. Wszystko po to, żeby stworzyć warunki do bezpiecznej pracy dla personelu kolneńskiej placówki. A przez to także dla pacjentów leczących się w placówce i mieszkańców powiatu.
 
Starostwo Powiatowe w Kolnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 18 =