RN
TwitterFacebook

Kolno: W szpitalu powstanie oddział geriatryczny

Do tej pory seniorzy trafiający do Szpitala Ogólnego w Kolnie byli przyjmowani na oddziale wewnętrznym. Wkrótce ma się to zmienić, bo otwarta ma zostać geriatria.

Oddział geriatryczny, który został już oficjalnie zarejestrowany, zostanie wydzielony z dotychczasowego oddziału wewnętrznego. Na jego potrzeby wykorzystana zostanie połowa pomieszczeń istniejącego oddziału.

Takie rozwiązanie spowodowane jest tym, że większość osób hospitalizowanych na oddziale wewnętrznym to osoby geriatryczne, które mają kilka choróbmówi Krystyna Dobrołowicz, dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie i dodaje, że remont podwyższy standard usług oferowanych przez placówkę.

Na nowy oddział trafi nowy sprzęt, taki jak łóżka, pompy objętościowe czy też zestawy do intubacji, a każda sala będzie miała oddzielną łazienkę. Wszystko po to, żeby dostosować pomieszczenia do potrzeb osób starszych.

Całość inwestycji to ponad dwa miliony zł. Remont pochłonie 600 tysięcy złotych, a zakup sprzętu ok. 1,4 mln. Szpital na ten cel dostał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

pg/MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *