RN
TwitterFacebook

Kolno: wernisaż fotograficzny “Ciało, światło, zmysły”

W Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu można oglądać wystawę prac łomżyńskiego artysty Zbigniewa Brzezińskiego. Wernisaż fotograficzny zatytułowany “Ciało, światło, zmysły” jest kontynuacją pomysłu “Malowane słońcem”, który ukazywał piękno i tajemniczość roślin, a prezentowany był między innymi w Galerii N w Łomży, Muzeum Przyrody w Drozdowie oraz w Muzeum Diecezjalnym w Łomży. 

Obecna wystawa pokazuje piękno ciała ludzkiego w formacie makro, przy zastosowaniu gry światła. Ciało człowieka składa się z podobnych elementów: skóra, mięśnie, włosy, które odróżniają nas od pozostałych ziemskich gatunków. Za pomocą światła skierowanego pod odpowiednim kątem, tę “standardowość budowy” można przedstawić jako niesamowite, piękne, niekiedy zachwycające i tajemnicze obrazy. Światło daje dużo plastyczności, miękkości, delikatności i przestrzeni przez to powstają na ciele ludzkim niesamowite pejzaże. Okazuje się wtedy, że pospolitość budowy przeradza się w niepowtarzalność. Poprzez napięcie mięśni w poszczególnych partiach wykreowany zostaje pejzaż ludzkiego ciała.

Na zdjęciach prezentowane są części ciała siedmiu modeli, takie jak: kark, głowa, plecy, brzuch, ręka, dłoń, tors, stopa, noga. Każdy zapewne będzie widział w moich pracach coś innego, inaczej reagował patrząc na tę samą fotografię.

Artysta zachęca do pobudzenia wyobraźni przy odbiorze jego prac, dzielenia się spostrzeżeniami i wrażeniami.

To są pejzaże na ciele ludzkim, a złożone jeden koło drugiego – powstaje abstrakcja – mówi Zbigniew Brzeziński.

W Kolnie wystawę Zbigniewa Brzezińskiego będzie można oglądać do 23-go marca, następnie zaprezentowana zostanie w Wielofunkcyjnym Ośrodku Kultury w Niemenczynie na Litwie.

zb/mw

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + one =