RN
TwitterFacebook

Kolno: Władze miasta chcą walczyć z wandalizmem

Akty wandalizmu to zmora, która dotyka niemal każde miasto w Polsce. Nie inaczej jest w Kolnie, gdzie rozbijane i przewracane są kosze na śmieci, czy też bite są lampy.

Zdaniem burmistrza Kolna, Andrzeja Dudy, to pewien trend, za którym stoi dzisiejsza młodzież:

– Myślę, że to jest pewien element wizerunkowy dzisiejszej młodzieży, które nie do końca, moim zdaniem, w nieodpowiedni sposób jest wychowywana. Takie jest moje zdanie i nie sądzę żeby to było tylko w Kolnie. Myślę, że jest podobnie w innych miastach, bo rozmawiam z samorządowcami i to mi mówią.  

Burmistrz informuje, że jedną z grup wandali udało się zidentyfikować – jedna dorosła i dwie niepełnoletnie osoby.

Odpowiedzą i jedni, i drudzy, bo z tego co wiem były już wyroki kuratora. My oceniliśmy szkody na około 27 tysięcy, bo zostały zbite lampiony, połamane kosze, zgięte znaki drogowe. My to wyceniliśmy i przekazaliśmy na policję, która wszczęła dochodzenie i na podstawie monitoringu ustaliła te osoby.  

Włodarz zapowiada, że razem z Radą Miasta dołożą wszelkich starań, żeby zwalczać i piętnować akty wandalizmu. Zwłaszcza, że to już kolejny taki przypadek . W połowie kwietnia czterech mężczyzn (jeden dorosły i trzech nieletnich) uszkodziło lustra drogowe, lampy, kosze i ławkę. Szkody miasto wyceniło na blisko 7 tys. złotych. Sprawców ustalono i wymierzono karę. 

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 + 9 =