RN
TwitterFacebook

Kolno: Włodarz chce przeanalizować zasadność obecności w Łomżyńskim Forum Samorządowym

Miasto Kolno wzorem Łomży również będzie chciało odejść z Łomżyńskiego Forum Samorządowego? Jeszcze takiej decyzji nie podjęliśmy, ale będziemy się nad tym zastanawiali – mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

– Troszeczkę inne założenia były na samym początku, kiedy tworzyliśmy te forum. Polityka tego forum od jakiegoś czasu zmierza w stronę projektów miękkich. My jesteśmy na tyle, że tak powiem, opóźnieni w stosunku do innych regionów kraju, że oczywiście miękkie projekty są bardzo przydatne, są potrzebne, ale nam potrzeba też tych twardych projektów, czyli inwestycji bo bez nich niestety nie możemy odnotowywać rozwoju naszych regionów.

Włodarz Kolna dodaje, że trzeba na bieżąco dokonywać analizy tego, w jakim kierunku zmierza ŁFS:

– Trzeba patrzeć w jakim kierunku polityka stowarzyszeń czy fundacji, w których jesteśmy zmierza. My takiej analizy jeszcze nie przeprowadziliśmy, ale na pewno też będziemy dokonywali takich analiz, bo przecież płacimy tam składki, ponosimy pewne zobowiązania i dlatego na pewno też będziemy, jakieś analizy przeprowadzać. 

O tym, czy miasto Łomża wystąpi z Łomżyńskiego Forum Samorządowego dowiemy się w środę, gdy radni miejscy będą głosowali o podjęcie uchwały w tej sprawie.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 7 =