RN
TwitterFacebook

Kolno: Wraca temat utworzenia zalewu

Temat zalewu w Kolnie przewija się od lat i tym razem wrócił za sprawą interpelacji jednego z radnych miasta. Odpowiedział na nią burmistrz Kolna, Andrzej Duda, który poinformował, że miasto nie stać dziś na zrealizowanie tego typu projektu.

Dodał również, że miasto aktualnie jest w trakcie przeprowadzania bardzo drogiej inwestycji:

Mamy jeszcze bardzo, bardzo dużo zadań. Najważniejszym zadaniem, które przed nami stoi w najbliższych latach to jest modernizacja ciepłowni, która wymaga ogromnych nakładów finansowych. I w tej chwili prowadzimy prace głównie skoncentrowane na koncepcji rozwoju naszej spółki, która zajmuje się tym zagadnieniem. 

Włodarz Kolna ma nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe wybudowanie zalewu rekreacyjno-retencyjnego:

Jeżeli samorządowcy o czymś marzą, do czegoś dążą to cele są do zrealizowania. Przykładem może być nasza droga krajowa nr 63, gdzie od ponad 18 lat zabiegałem o remont i modernizację. No i się udało, więc należy mieć plany i działać. 

Burmistrz przewiduje, że koszt budowy zalewu wyniósłby ponad 35 mln złotych, co jest  nie do zrealizowania przez samo miasto. Liczy, że w przyszłości pojawią się programy, które w dużym stopniu będą mogły wspomóc tego typu projekty.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × 4 =