RN
TwitterFacebook

Kolno: Z zakazem prowadzenia pojazdów zaparkował samochód pod komendą

Do kolneńskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który stawił się na wezwanie wystawione wcześniej przez policjantkę. Okazało się, że 67- latek na parking komendy przyjechał samochodem, pomimo posiadanego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

W minioną sobotę, do kolneńskiej komendy zgłosił się 67-latek, który stawił się na przesłuchanie w sprawie popełnionego wykroczenia. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego przyjechał na parking komendy samochodem.

– Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Spostrzegawczością wykazał się w tym przypadku policjant z kolneńskiej drogówki. Mundurowy zauważył stojącego 67-latka w punkcie obsługi interesantów. Skojarzył, że zaparkowany przed komendą pojazd należy do niego, a mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznychmówi st. post. Ewa Zabłocka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Nagranie z monitoringu potwierdziło fakt, że 67-latek kierował pojazdem. Mężczyzna ostatecznie został przesłuchany w sprawie wcześniejszego wykroczenia, ale usłyszy również zarzut niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

KPP Kolno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 5 =