RN
TwitterFacebook

Kolno: Zalany fragment DK63. Władze miasta zgłosiły problem do GDDKiA

Przechodząca nad Kolnem w godzinach popołudniowych, 16 lipca, burza z intensywnymi opadami deszczu spowodowała podtopienia domów, piwnic i utrudnienia w ruchu drogowym. Władze miasta przedstawiły problem wykonawcy remontu DK-63.

Problemy z przejazdem były w okolicy mostu na Łabniance wzdłuż ul. Księcia Janusza oraz na rondzie u zbiegu ulicy Konstytucji 3 Maja i Sobieskiego. Do podtopienia domów i piwnic doszło na ulicy Kościelnej, Armii Krajowej, św. Floriana i Krupki. Zalany też został  magazyn Komendy Powiatowej Policji w Kolnie.

Interweniowały służby z PSP i OSP w Kolnie. Jednostka OSP była zadysponowana do pięciu podtopionych domów i  posesji – przy ul. Kościelnej, Armii Krajowej i Łabno Małe. Kolneńskim strażakom pomocy udzieliły jednostki z terenu naszego powiatu.

Władze miasta zgłosiły do GDDKiA problem odprowadzania poulewowych mas wody w ciągu wyremontowanej niedawno DK-63. Burmistrz przedstawił wczoraj (17.07.) wykonawcy sporządzoną dokumentację fotograficzną – w celu wypracowania sposobu zapobieżenia przyszłym wylewom. Ich główną przyczyną jest – zainstalowany tam ze względów ekologicznych – oczyszczający deszczową wodę, zdecydowanie za mało wydajny separator, który po zatkaniu się napływającymi zanieczyszczeniami (np. spływającą z okolicy korą dekoracyjną) blokuje ciek; woda wraca wtedy przez studzienkę na ulicę. Trzeba będzie ułatwić jej odpływ do Łabnianki.

UM Kolno/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + seven =