RN
TwitterFacebook

Kolno zalśni nowym światłem

Stare, rtęciowe i sodowe lampy uliczne w Kolnie zostaną wymienione na nowoczesne, wykonane w technologii LED. W całym mieście pojawi się blisko 900 nowych opraw oświetleniowych.

Wymienionych zostanie dokładnie 845 lamp. Modernizacja pozwoli dostosować oświetlenie do wymogów, jakie stawia Unia Europejska. Pozwoli również zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej. – Stare lampy sodowe niestety nie dość, że mają bardzo duży apetyt na energię elektryczną, to jeszcze to światło nie jest bardzo efektywne. Natomiast światło ledowe jest bardzo jasne. Kolejny argument przemawiający za ich montażem, to oszczędności na rachunkach za energię elektryczną – podkreśla burmistrz Kolna Andrzej Duda. Przyniesie to miastu wymierne efekty ekonomiczne, ale nie tylko. W ulicach miasta będzie jaśniej, a co najważniejsze bezpieczniej.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w Kolnie pochłonie ponad milion złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Milion złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Projekt jest naprawdę dobrze dofinansowany – zaznacza Andrzej Duda. Ze środków własnych miasto będzie musiało wyłożyć niespełna 360 tysięcy złotych.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca lutego 2019 roku.

Marzena Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *