RN
TwitterFacebook

Kolno: Zanieczyszczenie separatora głównym powodem zastoju wody na DK 63

Zanieczyszczenie separatora głównym powodem zastoju wody na DK 63 w Kolnie. Odpowiada on za oczyszczanie deszczowej wody, która trafia do rzeki Łabnej.

– Separator został wyczyszczony oraz wyregulowany i po ostatnich opadach deszczu nie było problemu z przelewaniem się wody tłumaczy burmistrz Kolna, Andrzej Duda oraz zapowiada rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w celu zastosowania rozwiązania, które funkcjonuje już w mieście przy ujściu do największego kanału odprowadzającego wodę. – To jest nasz kolektor, który budowaliśmy już kilka ładnych lat temu. Tam mamy zastosowaną metodę przelewową, czyli w momencie, kiedy ewentualnie nawet w bardzo wielkich ulewach separator nie jest w stanie przerobić danej ilości wody to następuje przelewanie górą tej wody. Ona jest również czysta i odprowadzana zostaje bezpośrednio kanalikiem do rowu, czy w tym przypadku rzeki Łabnej. 

Włodarz miasta nie uważa, że jest to problem projektowy:

– Uważam, że było to niedopatrzenie. Nie wiem, trudno mi oceniać czyje. Czy to było niedopatrzenie służb Generalnej Dyrekcji, czy niedopatrzenie wykonawcy. Ten separator był, moim zdaniem, źle wyregulowany, no i był zanieczyszczony. Fakt, że część tych zanieczyszczeń tak się rozłożyła nieszczęśliwie, że ten wlotowy kanał został zdławiony bardzo mocno.   

Burmistrz przyznaje, że poprzednie rozwiązanie, bez separatora, było bardziej efektywne. Jednocześnie przypomina, że jego obecność jest wymagana przepisami. Kolejne opady deszczu pokażą, czy nie będzie już utrudnień na tym odcinku drogi.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 18 =