TwitterFacebook

Kolno: Zapisy do 4 edycji Międzyszkolnych Zawodów z Pierwszej Pomocy

Reanimacja, unieruchomienie złamań, zatrzymanie krwotoku. Każdy scenariusz może pojawić się na zawodach. Trwają zapisy do 4 edycji Międzyszkolnych Zawodów z Pierwszej pomocy. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu Łomżyńskiego i Kolneńskiego. Warto w nich wziąć udział, to niezbędna wiedza przekonują Magda i Ania uczennice I L. O z Kolna, członkinie Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy

W dzisiejszym świece jest to bardzo ważne, aby umieć pomagać drugiemu człowiekowi. Trzeba dzielić się to wiedzą, uświadamiać młodzieży, że jest niezbędna – przekonują uczennice.

Co roku jest coraz więcej drużyn. W tym roku organizatorzy ograniczyli liczbę do 20. Zapisy trwają i obowiązuje system kto pierwszy ten lepszy.

Drużyna liczy 3 osoby. To podstawowy zespół ratunkowy. Każda drużyna ma lidera i dwoje do pomocy. Lider dzieli pracę i wszyscy wykonują scenkę, którą przygotują doświadczeni ratownicy. Jeżeli jakaś grupa, która się zgłosi na zawody, a chce jeszcze przed odświeżyć swoją umiejętności, szkoła może się do nas z taką prośbą zwrócić. Przyjedziemy i przećwiczymy wiele zagadnień, które mogą przydać się podczas zmagań-mówi organizatorka zawodów Monika Szymańska prezes Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy.

Zapisy trwają do 28 marca. Zawody ruszają 5 kwietnia o 9.00 w Zespole Szkół Technicznych im kar. S. Wyszyńskiego w Kolnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *