RN
TwitterFacebook

Komplet widzów na Misterium Męki Pańskiej w Seminarium [FOTO]

Droga do życia – to myśl przewodnia Misterium Męki Pańskiej przygotowanego przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Spektakl wystawiony został w Wielki Poniedziałek w gmachu Seminarium. Zgromadził komplet widzów.

W rolę Jezusa wcielił się alumn Rafał Gogol z III roku: Jezus przeżywa mękę, ale zmartwychwstaje. Pełne utożsamienie się z tą postacią jest bardzo trudne. Gdzie ja, gdzie Chrystus? Ta rola daje mi naprawdę wiele. Seminarium to nic innego jak przygotowanie do kapłaństwa. Abyśmy starali się być jak Jezus. Misterium uważam za rekolekcje na scenie, pomagające nam również przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

Jana Ewangelistę zagrał kleryk Rafał Orzechowski z I roku: Dostrzegam tu głęboką symbolikę. Jestem na pierwszym roku, a św. Jan był przecież najmłodszy z grona apostołów. Nie wierzę w zbiegi okoliczności, ale ufam Opatrzności Bożej. Rola św. Jana jest dla mnie bardzo ważna. Przecież całkiem niedawno opublikowana została adhortacja papieża Franciszka „Christus vivit” dotycząca ludzi młodych. Kiedy wypowiadam którekolwiek ze słów św. Jana, przypominam sobie fragmenty adhortacji, w których ojciec święty podkreśla szczególną rolę ludzi młodych w życiu całego Kościoła. Jezus umierając na krzyżu miał 33 lata, był dorosły. Ja mam lat 19, nadal więc reprezentuję młodych.

Konsultacją teologiczną przy tworzeniu scenariusza do Misterium służył biblista ks. dr Zbigniew Skuza – wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży. Po spektaklu słowo do widowni skierował rektor łomżyńskiej Alma Mater, ks. dr Jarosław Kotowski. Odśpiewano również Apel Jasnogórski, a błogosławieństwa udzielił zgromadzonym bp Tadeusz Bronakowski.

pd

1 komentarz

  1. adam Odpowiedz

    brawo klerycy pochwała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =