RN
TwitterFacebook

Koncert z cyklu „14 katedr” po raz pierwszy w Łomży!

Po kilku latach starań proboszcza łomżyńskiej katedry do kilkunastu miast objętych cyklem koncertów pasyjnych „14 katedr” dołączy w tym roku także Łomża. Oratorium „Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu” usłyszymy w wykonaniu Baltic Neopolis Ensamble. O szczegółach koncertu opowiedział ks. Marian Mieczkowski, proboszcz katedry.

Trudno w dosłownym znaczeniu nazwać to wydarzenie koncertem. Oratorium wzbogacone będzie tekstem napisanym przez ks. Grzegorza Strzelczyka, recytowanym przez znanego, myślę że przez wielu lubionego aktora Jerzego Zelnika. Koncert ubogacą wizualnie obrazy z filmu Mela Gibsona „Pasja”. Będzie to więc działanie na wszystkie zmysły, tak by jak najlepiej przybliżyć wszystkim tajemnicę męki Pana Jezusa – mówił ks. Marian Mieczkowski.

Proboszcz parafii katedralnej zdradził też, że starania o to, by także w Łomży mógł odbyć się jeden z koncertów cyklu „14 katedr” trwały od dawna: O ten koncert starałem się w tamtym roku i dwa lata temu… nie pasowały nam daty… Do konsensusu z organizatorami koncertu doszliśmy dopiero w tym roku. Bardzo się cieszę, że koncert będzie miał miejsce również w naszej katedrze – dodaje ks. Mieczkowski.

Koncert już w najbliższą niedzielę 17 marca o godz. 19.00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × three =