RN
TwitterFacebook

Konkurs Caritas o św. Filipie Neri rozstrzygnięty [FOTO]

Za nami Wielki Finał Konkursu dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas
„Śpiewaj Paradiso na urodziny św. Filipa Neri”.

W dniu 23 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się Finał Diecezjalnego Konkursu dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas pod hasłem „Śpiewaj Paradiso na urodziny św. Filipa Neri”.

Wszystkich zgromadzonych uczestników oraz opiekunów konkursu serdecznie powitała dyrektor szkoły mgr inż. Małgorzata Pietrusewicz.

Ksiądz kan. dr Andrzej Mikucki – dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej życzył wolontariuszom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.

Podczas ostatniej edycji zmagania konkursowe odbywały się w kategorii wiedzy.
Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VIII, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z trzech województw znajdujących się na terenie diecezji: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Celem konkursu było kształtowanie postaw etycznych, moralnych poprzez pogłębianie rozumienia istoty drogi świętości, która polega na całkowitym zawierzeniu Jezusowi i czynieniu dobra z radością. Jest to też okazja do integracji członków Szkolnych Kół Caritas z różnych szkół. Laureaci, którzy zakwalifikowali się do etapu diecezjalnego, najpierw zmagali się na etapie szkolnym. Do konkursu wiedzy o św. Filipie Neri przystąpiło 19 drużyn, w tym: 6 drużyn z klas IV – VI; 13 drużyn VII – VIII, do tego gimnazjum 1 drużyna ze szkoły ponadgimnazjalnej. W kategorii wiedzy wzięło udział 57 finalistów.

Po rozwiązaniu testów uczestnicy konkursu udali się na obiad i słodki poczęstunek. Dla uczestników konkursu przygotowana była niespodzianka, występy muzyczne MAM TALENT. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele pw. św. Brunona w Łomży. Tam też nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów oraz nagród.
Zwycięzcy:
SP IV – VI:
I miejsce – SP I Łomża
II miejsce – SP 5 Łomża
III miejsce – SP Grajewo

SP VII – VIII + gimnazjum
I miejsce – SP Łyse
II miejsce – SP Nowogród
III miejsce – SP Piątnica

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży.

Ksiądz dr Andrzej Mikucki Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej podziękował uczestnikom konkursu za chęć zdobywania wiedzy o postaciach godnych naśladowania. Dziękujemy Wszystkim Opiekunom SKC za przeprowadzenie etapu szkolnego konkursu oraz udział w Finale. Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej Nr 5 za gościnne przyjęcie uczestników konkursu.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Św. Filip mawiał: „ Szczęśliwi jesteście, wy młodzi , macie tyle czasu na czynienie dobra!”
Panie Jezu, Nauczycielu Miłości, otwieraj nam oczy na potrzeby bliźnich, abyśmy umieli siebie dawać innym, byśmy dostrzegali świeżość serca i odnowioną radość w tym co robimy. Byśmy widzieli Ciebie w każdym człowieku. Święty Filipie, módl się za nami!

Anna Najda  / fot. ZSP Piątnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 2 =