RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Cała Polska staje się strefą czerwoną

Po długich konsultacjach rząd ogłosił nowe obostrzenia w walce z koronawirusem. Od soboty, 24 października, Polska staje się czerwoną strefą.

Dzisiaj zbliżamy się do 15 tys. zakażeń dziennie. II fala uderzyła w całą Europę z równą siłą. Liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tys. a dostępnych jest 18 tys. Cały czas ten bufor jest, ale nas bardzo niepokoi to tempo przyrostu – mówił Mateusz Morawiecki.Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia.

Dodatkowo klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą w tryb nauki zdalnej. Uczniowie do 16 roku życia w godzinach od 8 do 16 będą mieli zakaz samodzielnego poruszania się. 

Ważna zmiana dotyczy lokali gastronomiczne, które od jutra będą mogły serwować jedzenie tylko na wynos. 

– Ograniczenie działalności gastronomicznej, pubów, restauracji, kawiarni – będą mogły organizować jedynie zamówienia na wynos i dowóz. Na razie to obostrzenie jest zaplanowane na 2 tygodnie, z możliwością przedłużenia – podkreślał premier. – Wiem, że to bardzo trudna wiadomość dla prowadzących, właścicieli i klientów, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to miejsca gdzie znajduje się dużo osób na niewielkiej powierzchni i dochodzi do częstych zakażeń.

Rząd wprowadza też zmiany dotyczące liczby osób, które mogą się spotykać. Liczba osób zostaje ograniczona do 5.

Poniżej wszystkie ograniczenia, które będą obowiązywały od 24 października:

red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 12 =