RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Nowe przypadki zakażenia w kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 168 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Spośród nich 138 potwierdzono na Śląsku. Ponadto resort zdrowia poinformował o pięciu kolejnych zgonach.

W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 18 tysięcy 184 zakażenia koronawirusem. Do tej pory zmarło w Polsce 912 osób, które chorowały na COVID-19, a 7 tysięcy 175 wyzdrowiało.

Większość osób, które były zakażone koronawirusem i zmarły w ciągu doby, miała choroby współistniejące. Zmarli to 67- i 68-letni mężczyźni z Krakowa, 92-letni mężczyzna ze Zgierza, 71-letnia kobieta z Tychów i 81-letni mężczyzna, który był mieszkańcem województwa śląskiego.
|
Potwierdzone przypadki dotyczą, oprócz 138 osób z województwa śląskiego, 10 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z województwa opolskiego, 5 osób z województwa wielkopolskiego, 4 osób z województwa małopolskiego i po jednej osobie z województw podkarpackiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego.

Z danych resortu wynika, że hospitalizowanych jest 2 tysiące 407 osób, a 90 tysięcy 386 osób jest objętych kwarantanną. Nadzorowi epidemiologicznemu podlega 18 tysięcy 355 osób.

IAR/Ministerstwo Zdrowia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *