RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Od dziś na Litwę tylko z negatywnym wynikiem testu

Od dziś (25.01.) jadąc na Litwę będzie trzeba mieć ze sobą negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Oprócz tego po przyjeździe trzeba poddać się również samoizolacji.

Litewskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że test trzeba wykonać w ciągu 48 godzin przed wjazdem na terytorium Litwy. W przypadku negatywnego wyniku i tak będzie trzeba poddać się dwutygodniowej kwarantannie. Może być ona skrócona do 10 dni, o ile kolejny test, wykonany na własny koszt, nie stwierdzi obecności koronawirusa w organizmie.

Obowiązek ten nie dotyczy jednak tych, którzy przez Litwę podróżować będą tranzytem oraz osób, które otrzymały dwie dawki szczepienia. W tym przypadku należy posiadać przy sobie zaświadczenie przetłumaczone na język litewski, angielski lub rosyjski.

Wyjątki dotyczą też między innymi kierowców samochodów ciężarowych, pilotów, uczniów i studentów przekraczających granicę każdego dnia oraz dyplomatów.

Wczoraj na Litwie potwierdzono blisko 800 nowych zakażeń koronawirusem. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło prawie 60 tysięcy mieszkańców.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 7 =