RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Od poniedziałku kolejny etap powrotu do działania szkół

Od poniedziałku kolejny etap powrotu do działania szkół. Od 25 maja szkoły podstawowe będą mogły organizować zajęcia opiekuńcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach od I do III.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska mówi, że dyrektor szkoły określi sposób sprawowania opieki nad dziećmi i prowadzenia zajęć dydaktycznych.

– Forma zajęć dydaktycznych jest uzależniona od warunków epidemicznych panujących na terenie gminy, w której szkoła się znajduje oraz od możliwości spełnienia wytycznych ministra zdrowia, głównego inspektora sanitarnego oraz ministra edukacji – wyjaśnia rzeczniczka.

Ósmoklasiści i maturzyści od poniedziałku będą mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły. Konsultacje mogą dotyczyć wszystkich przedmiotów.

– Szczególnie chodzi tu o przedmioty, z których maturzyści i ósmoklasiści już w czerwcu będą zdawali egzaminy. Wymiar tych konsultacji będzie uzależniony od potrzeb ucznia, a także od warunków danej szkoły – mówi rzeczniczka.

Od poniedziałku także uczniowie trzecich klas techników będą mogli odbywać praktyki zawodowe u pracodawców.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *