RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Od września wraca zasiłek opiekuńczy dla rodziców

Rodzice dzieci, które od 1 września nie pójdą do szkoły ze względu na epidemię koronawirusa, będą mieli możliwość otrzymania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że zasiłek ten będzie obowiązywał do 20 września.

Minister Marlena Maląg powiedziała, że o zasiłek będą mogli się ubiegać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku zamknięcia szkoły, przedszkola lub żłobka w powodów związanych z epidemią koronawirusa. Również wprowadzenie specjalnych obostrzeń sanitarnych uniemożliwiających dzieciom uczęszczanie do placówek oświatowych pozwoli rodzicom o staranie się o dodatkowy zasiłek.

Będą się mogli o niego ubiegać także rodzice dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia. W przypadku dzieci z niepełnosprawnością w stopniu znacznym zasiłek będzie przysługiwał do 18 roku życia, a dla dzieci, które wymagają kształcenia specjalnego – do 24 roku życia.

Minister Marlena Maląg dodała, że jej resort wraz z Ministerstwami Edukacji i Zdrowia monitoruje sytuację i będzie reagował w razie konieczności zmian przepisów.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =