RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Rząd podał etapy „odmrażania”sportu

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan przywracania aktywności sportowej. Od 4 maja mają być otwarte boiska oraz inne obiekty sportowe na otwartej przestrzeni. Maksymalnie będzie z nich mogło korzystać sześć osób.

– Wraz z matrycą powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej chcemy pokazać matrycę powrotu do rzeczywistości sportowej. Chcemy przejść do kontrofensywy, powrotu do normalności sportowej w najbliższych tygodniach i miesiącach. Sport to zdrowie, ale też bardzo ważny dział gospodarki narodowej. Pierwszy etap zmian mamy już za sobą. Treningi indywidualne były zabronione. Dzisiaj z powrotem można trenować indywidualnie, to już jest dopuszczalne w lasach, również bez maseczkimówił na dzisiejszej konferencji Mateusz Morawiecki

W drugim etapie udostępnione zostaną boiska i miejsca uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni – w tym samym czasie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Etap ten rozpocznie się 4 maja.

W trzecim etapie planowane jest otwarcie sal szkolnych, hal sportowych, obiektów zamkniętych – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę przy utrzymaniu rygorów sanitarnych.

W czwartym etapie siłownie, sale fitness, sale taneczne, kręgielnie – miejsca, w których bliżej siebie wszyscy przebywają.

Mateusz Morawiecki zapowiedział też powrót części rozgrywek sportowych:

– Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram dojścia do pierwszego meczu Ekstraklasy, który może odbyć się już pod koniec maja. Również zależy nam, żeby sportowcy mogli zaczynać treningi pod kątem Igrzysk Olimpijskich w Tokio. W Wałczu i Spale otwieramy Centralne Ośrodki Sportu w ścisłym reżimie sanitarnym.

oprac. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *