RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o noszeniu maseczek

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że epidemia COVID-19 wchodzi w Polsce w kolejną fazę. W Programie 3 Polskiego Radia wyjaśnił, że w związku z przybywaniem osób zakażonych, ale nie mających objawów choroby, konieczne może być wprowadzenie zalecenia noszenie maseczek ochronnych przez wszystkich.

Jak mówił do szpitali onkologicznych docierają dzisiaj duże transporty środków ochrony.

– I tam zalecimy, aby maseczki nosili wszyscy – cały personel medyczny niezależnie od tego, czy się stykają z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem, czy nie – zapowiedział wiceszef resortu zdrowia. – Prawdopodobnie będziemy to rozszerzać także na inne szpitale i na pewno wyjdą zalecenia byśmy wszyscy używali tych maseczek – dodał gość radiowej Trójki.

Wiceminister Waldemar Kraska podkreślił, że ochronie mogą służyć nie tylko środki specjalistyczne. Tłumaczył, że prócz maseczek chirurgicznych o wysokim standardzie, które są przeznaczone głównie dla personelu medycznego, możemy używać tak zwanych maseczek higienicznych, czyli osłonić sobie usta chustą lub szalikiem. Gość Programu 3 Polskiego Radia zapewnił, że w następnych transportach dotrą do Polski „naprawdę miliony maseczek”, dlatego spodziewa się, że „dostępność do nich się zmieni”.

Dziś w Polsce potwierdzono kolejne 203 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły dwie osoby. Wczoraj w Polsce zarejestrowano 392 nowe przypadki i śmierć 14 osób.
Łączna liczba zakażonych w naszym kraju wzrosła do 3149. Nie żyje 59 osób.
Na całym świecie z powodu koronawirusa zmarło ponad 53 tysiące osób. Zakażonych zostało ponad 1 milion 19 tysięcy osób.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *