RN
TwitterFacebook

Kraj: Do 21 maja samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z programu “Senior+”

W ramach dodatkowego naboru wniosków o wsparcie z programu “Senior+” na lata 2015-2020 samorządy mogą ubiegać się jeszcze o środki na tworzenie oraz funkcjonowanie placówek dla seniorów.

Do rozdysponowania jest 16 i pół miliona złotych, a wnioski można składać do 21 majaprzypomina w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodaje, że w tym roku na program “Senior+” przeznaczono 800 milionów złotych, z czego nie wykorzystano jeszcze kwoty 16,5 miliona złotych i stąd ogłoszenie dodatkowego konkursu.

W ramach programu samorządy mogą otrzymać dofinansowanie na utworzenie, przebudowę lub remont i wyposażenie placówki, a także na zapewnienie funkcjonowania tych już istniejących. Minister podkreśla, że program “Senior+” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Na koniec roku 2019 w Polsce było prawie 800 placówek seniora i cieszy fakt, że osoby starsze chętnie uczestniczą w przeznaczonych dla nich zajęciach.

Minister Marlena Maląg zapewnia, że mimo pandemii, rząd nie rezygnuje z kluczowych programów społecznych.

– Program “500+”, trzynasta emerytura, program “Senior+”, program Aktywność Społeczna Osób Starszych, Dobry Start – to wszystko te programy, które wspierają rodziny, ale też osoby starsze i na pewno z nich nie zrezygnujemy – mówi minister.

Minister Marlena Maląg zapowiada, że kluby i domy seniora obecnie zamknięte z powodu pandemii koronawirusa, będą niebawem otwierane.

IAR/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =