RN
TwitterFacebook

Kraj: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do końca stycznia

Uczniowie trzech pierwszych klas podstawówek wrócili dziś (18.01.) do szkolnych ław. Nie oznacza to jednak, że nie będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Jak podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, w związku z wciąż trudną sytuacją epidemiczną rząd zdecydował o wydłużeniu możliwości pobierania tego zasiłku jeszcze do końca stycznia. Minister podkreśla, że tak jak dotychczas będzie on wypłacany w przypadku zamknięcia szkoły, przedszkola czy żłobka. Przysługuje on rodzicom dzieci do ósmego roku życia, które nie chodzą placówek ze względu na koronawirusa. Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego mają też osoby opiekujące się dziećmi niepełnosprawnymi. Takim rodzicom zasiłek przysługuje nawet, gdy ich podopieczni mają więcej niż osiem lat.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy pojawił się po raz pierwszy w marcu, a związany jest z trwającą pandemią koronawirusa. Jest on formą finansowego wsparcia dla rodziców i opiekunów, którzy muszą zajmować się swoimi pociechami w godzinach pracy.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 1 =