RN
TwitterFacebook

Kraj: Dziś mija termin na złożenie PIT

O północy mija termin na rozliczenie się z fiskusem. Jeśli do tej pory nie złożyliśmy deklaracji podatkowej, to usługa Twój e-PIT rozliczy nas automatycznie. W tym roku ostateczny termin na złożenie PIT-u został wyjątkowo przesunięty o miesiąc w związku z pandemią koronawirusa.

Urzędy Skarbowe będą dziś czynne od 12 do 18. Krajowa Administracja Skarbowa zachęca jednak do składania PIT-ów przez internet. Rzeczniczka KAS Anita Wielanek podkreśla, że wybierając formę elektroniczną, możemy liczyć na szybszy zwrot podatku.

– Termin zwrotu dla rozliczeń przesłanych elektronicznie wynosi maksymalnie 45 dni od złożenia zeznania. Dla rozliczeń papierowych ten termin to 3 miesiące mówi Anita Wielanek.

W tym roku po raz kolejny możemy skorzystać z automatycznego rozliczenia przez administrację skarbową. Gotowe deklaracje możemy przeglądać w internecie za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Anita Wielanek podkreśla, że warto zalogować się do usługi i sprawdzić przygotowany dokument.

– Zachęcamy, aby sprawdzić czy z automatycznie zaakceptowanej deklaracji nie wynika kwota podatku do zapłaty. 1 czerwca jest ostatnim dniem na rozliczenie i zapłatę podatku bez odsetek – dodaje.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że należność z tytułu niedopłaty trzeba przelać na swój indywidualny mikrorachunek podatkowy. Od 1 stycznia to jedyny sposób, by zapłacić PIT, CIT oraz VAT. Każdy może w dowolnej chwili bezpłatnie wygenerować numer mikrorachunku przez internet. Generator znajduje się na stronie Ministerstwa Finansów.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *