RN
TwitterFacebook

Kraj: Jest rozporządzenie w sprawie ferii zimowych

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra edukacji i nauki, zgodnie z którym w tym roku szkolnym ferie zimowe w całej Polsce będą trwały od 4 do 17 stycznia. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 30 listopada.

Jak zapowiadał wcześniej premier Mateusz Morawiecki, termin ferii zimowych w tym roku został zmieniony ze względów epidemicznych. Rząd zaleca również, aby dzieci i młodzież pozostali w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie. Te działania mają zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie.

W rozporządzeniu zapisano również, że dyrektor szkoły, po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej, może zmienić dodatkowe dni wolne od zajęć. W przypadku takiej zmiany, dyrekcja ma niezwłocznie poinformować nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Łączny wymiar dodatkowych dni wolnych nie może ulec zmianie.

Zmieniono także terminy egzaminu zawodowego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – zamiast sześciu tygodni egzaminy potrwają tydzień.
W środę (25 listopada) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie, które przedłuża naukę zdalną do 3 stycznia.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven + sixteen =