RN
TwitterFacebook

Kraj: Jutro ostatni dzień nauki przed przerwą świąteczną

Jutro ostatni dzień nauki zdalnej przed przerwą świąteczną. Uczniowie i nauczyciele będą odpoczywali do 3 stycznia 2021 roku. W tym roku przerwa od nauki będzie jeszcze dłuższa, bo dzień później rozpoczną się ferie. Zimowa przerwa odbędzie się dla wszystkich w jednym terminie.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska przypomina, że z półkolonii podczas ferii będą mogli skorzystać tylko uczniowie z klas od 1 do 4.

– Zajęcia w trakcie zimowego wypoczynku będą mogły być prowadzone tylko dla najmłodszych dzieci. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym, w świetlicach szkolnych oraz innych przystosowanych do tego celu pomieszczeniach, w grupach, które będą liczyły maksymalnie dwunastu uczniów – mówi rzeczniczka.

Dziś (21.12.) wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski w Białymstoku konsultował się z dyrektorami szkół w sprawie powrotu uczniów do stacjonarnej nauki. Jak powiedział, dyrektorzy postulują w pierwszej kolejności powrót po feriach najmłodszych uczniów z klas od 1 do 3, a jeśli będzie taka możliwość, to także ósmoklasistów i maturzystów.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 12 =