RN
TwitterFacebook

Kraj: Nielegalna fabryka papierosów zamknięta

Nielegalna fabryka papierosów zamknięta po wspólnej akcji podlaskiej i łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej. Wartość znajdującego się w niej sprzętu oszacowano na około 2 miliony złotych.

Fabryka znajdowała się pod Warszawą, a tytoń do niej dostarczany był z magazynu w Łodzi. Funkcjonariusze jednocześnie wkroczyli na teren obu miejsc – informuje starszy aspirant Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS:

W łódzkim magazynie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 5,5 tony krajanki i suszu tytoniowego, maszyny do krojenia i suszenia tytoniu, setki tysięcy gilz papierosowych oraz 20 tys. szt. nielegalnych papierosów. W hali w okolicy Warszawy funkcjonariusze odkryli linię do produkcji i pakowania papierosów. Były tam również pomieszczenia dla pracowników z sypialniami i zapleczem kuchennym. Na terenie fabryki znajdowało się 11 ton krajanki i suszu tytoniowego, 200 tys. wyprodukowanych papierosów oraz komponenty wykorzystywane w ich wytwarzaniu i konfekcjonowaniu m.in. filtry, gilzy, kleje, poligrafia.

Podczas akcji zatrzymano 2 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty narażenia na uszczuplenie podatku akcyzowego w związku z przechowywaniem nielegalnego tytoniu i papierosów. Zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Gdyby przejęte wyroby tytoniowe trafiły do obrotu, to Skarb Państwa straciłby około 15,5 miliona złotych.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *