RN
TwitterFacebook

Kraj: Rząd zdecydował o wprowadzeniu zakazu lotów do Polski z niektórych państw

Od środy 14 października decyzją Rady Ministrów, wprowadzony zostaje zakaz lotów międzynarodowych z niektórych państw do Polski. “Chodzi o kraje, w których współczynnik w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców, przekracza 90” – przekazało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Rozporządzenie nie będzie dotyczyło Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy.

Zakazem objęte będą loty z lotnisk w Belize, Czarnogóry, Brazylii, Gruzji, Jordanii, Bahrajnu, Gujany, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Argentyny, Armenii, Chile, Iraku, Kolumbii, Kostaryki, Libanu, Malediwów, Mołdawii, Panamy, Paragwaju, Peru, Tunezji, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Omanu i Bahamów.

Rząd informuje, że “zakazu lotów nie stosuje się także do państw, które notyfikowały Polsce wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie z negatywnym wynikiem testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2”. Listę takich państw może zostać ogłoszona przez ministra spraw zagranicznych.

Współczynnik 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców, powstaje na podstawie danych Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four × 1 =