RN
TwitterFacebook

Kraj: Zostały ostatnie dni na złożenie PIT

Zostały ostatnie dni na rozliczenie się z fiskusem. W tym roku zeznania podatkowe możemy składać do pierwszego czerwca, bo minister finansów wydłużył termin w związku z pandemią koronawirusa.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że jeśli nie podejmiemy żadnych działań, to usługa Twój e-PIT automatycznie wypełni i wyśle naszą deklarację podatkową do urzędu skarbowego. Rzeczniczka KAS Anita Wielanek powiedziała Polskiemu Radiu, że warto jednak dokładnie sprawdzić przygotowaną deklarację.

– Zachęcamy, by sprawdzić, czy z automatycznie wypełnionego PIT-u nie wynika kwota podatku do zapłaty. 1 czerwca jest ostatnim dniem na rozliczenie ewentualnej niedopłaty bez doliczania odsetek – mówi Anita Wielanek. 

Usługa Twój e-PIT dostępna jest na stronie podatki.gov.pl. Z fiskusem rozliczymy się również w aplikacji e-Deklaracje lub składając papierową wersję PIT w urzędzie skarbowym. Anita Wielanek podkreśla, że wybierając rozliczenie przez internet szybciej dostaniemy zwrot nadpłaconego podatku.

– Termin zwrotu podatku dla rozliczeń przesłanych elektronicznie wynosi maksymalnie 45 dni od złożenia zeznania.Dla rozliczeń złożonych papierowo maksymalny termin to trzy miesiące – mówi rzeczniczka KAS.

Bezpłatnych porad w sprawie rozliczenia PIT udzielają konsultanci Krajowej Informacji Skarbowej. Na stronie internetowej KIS dostępny jest czat z konsultantem oraz numer infolinii.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *