RN
TwitterFacebook

Krzyż KWC w naszej diecezji!

W najbliższą niedzielę rozpocznie się w diecezji łomżyńskiej uroczysta peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jako pierwsi przyjmą go wierni parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowi Mazowieckiej. To bardzo ważne wydarzenie – podkreśla ks. Mateusz Rakusiewicz diecezjalny moderator KWC.

Peregrynacja Krzyża, czyli jego uroczyste przenoszenie jako przedmiotu kultu religijnego, związana jest z 40-leciem powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. To okazja do pochylenia się nad tajemnicą wolności płynącej z krzyża Chrystusowego, wdzięczności Bogu za dzieło KWC oraz do włączenia się w Krucjatę przez złożenie przygotowanych deklaracji – czytamy na oficjalnym Facebooku członków Krucjaty naszej diecezji. Moderator Krucjaty w diecezji łomżyńskiej ks. Mateusz Rakusiewicz podkreśla, że wydarzenie jest szczególne, zważywszy na przeżywany rok jubileuszowy. Obchodzimy przecież 40 lat działania Krucjaty, to powód do wielkiej wdzięczności Bogu. Dzieło się rozrasta, chętnych do życia w wolności przybywa – wyjaśnia ksiądz moderator.

W najbliższą niedzielę Krzyż KWC zostanie przyjęty w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej. Wierni będą mogli usłyszeć świadectwa członków Międzynarodowej Wspólnoty Cenacolo niosącej pomoc młodym uzależnionym. Wieczorem w kościele odbędzie się wieczór uwielbienia. W poniedziałek Krzyż KWC zostanie zaniesiony do szpitala, wieczorem przyjmą go wierni parafii pw. Opatrzności Bożej. Na mapie peregrynacji są między innymi Ostrołęka, Suchcie, Wysokie Mazowieckie, Łapy, Wyszków.

Krucjata Wyzwolenia Człowieka jest wezwaniem krzewienia abstynencji zainicjowanym przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego i połączonym z chrześcijańską odnową. Do Krucjaty może przyłączyć się każdy, kto pragnie żyć w wolności od uzależnień.

Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest inspirowany ikoną krzyża z kościoła pw. św. Damiana pod Asyżem, popularnie zwanym Krzyżem św. Franciszka. Nawiązuje również do witraża z Kaplicy Chrystusa Sługi na Kopiej Górce w Krościenku, gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − thirteen =