RN
TwitterFacebook

Wprowadza wiernych w błąd i podsyca do buntu – kolejne oświadczenie Archidiecezji Częstochowskiej w sprawie ks. Galusa

Sprawa ks. Daniela Galusa znanego jako “ojciec” Daniel nabiera tempa. Po komunikacie Archidiecezji Częstochowskiej o zakazie publicznego sprawowania funkcji kapłańskich, ks. Daniel opublikował w mediach swoją odpowiedź i jak widać nie składa broni. Kuria wydała więc kolejne oświadczenie.

W obszernym, aż pięciostronicowym tekście czytamy, że Kuria doświadczyła wielu ataków ze strony wiernych skupionych wokół rzekomej wspólnoty Miłość i Miłosierdzie Jezusa. Czytamy w nim także, że ks. Daniel wielokrotnie, publicznie świadczył nieprawdę. Wbrew temu co mówił nie starał się o akceptacje statutu grupy modlitewnej, którą nazywał wspólnotą. Kuria stanowczo potępia także nawoływanie o. Daniela do buntu wobec kościelnych zwierzchników:

ks. Galus będąc kapłanem nie tylko interpretuje fakty, powołuje się na nieistniejące przepisy prawa, nie tylko ucieka się do kłamstw czy znieważa biskupów i ich współpracowników, ale nade wszystko stawia siebie oraz ludzi, którzy mu zaufali, w postawie buntu wobec swego biskupa – pisze w oświadczeniu kurii ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej. Cały tekst oświadczenia znajdziecie państwo tutaj.

Przypomnijmy, że burza wokół ks. Daniela wybuchła po tym, jak przestrzeń internetową obiegły nagrania z modlitewnych spotkań prowadzonych przez rzekomego pustelnika. Nawoływał on do niestosowania się do rządowych obostrzeń mających ograniczyć zachorowania na koronawirusa. Wypowiadał się też, że maseczki ograniczają wolność człowieka, i że nie da się w nich modlić.

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 8 =