RN
TwitterFacebook

Łapy. Rondo będzie nosiło imię ks. Sławomira Banacha

Przekładanie głosowania, brak jednomyślności, ale stało się. W pierwszej połowie lutego na nadzwyczajnej sesji, Rada Miasta Łapy zdecydowała, że rondo u zbiegu ulic Granicznej, ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego i Wodociągowej w Łapach będzie nosiło imię księdza Sławomira Banacha.

Wszystko zaczęło się od inicjatywy mieszkańców, którzy zebrali 562 podpisy – mówi burmistrz Łap, Krzysztof Gołaszewski:

– Uważam, że to był naprawdę wspaniały człowiek. Także naprawdę wiele, wiele osób chciało i popierało to, żeby właśnie te rondo było nazwane imieniem śp. ks. Sławomira Banacha. Uważam, że najważniejsze to inicjatywy mieszkańców, bo tak naprawdę my wszyscy, czy samorząd, czy ja, czy radni pracujemy dla naszych mieszkańców, więc powinniśmy wsłuchiwać się w ten głos. A to jest bardzo znaczący głos w naszej społeczności.

Inicjatorka upamiętnienia śp. duchownego, Elżbieta Czyżewska, podkreśla, że ks. Banach zrobił wiele dobrego dla parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach:

– Zrobił cały remont wewnętrzny kościoła, którego remontu nie mogliśmy się doczekać przez bardzo wiele lat. Podłoga w kościele miała 100 lat. Tyle co kościół i była w okropnym stanie. Załamywała się pod ludźmi. Bardzo był zaniedbany nasz kościół, a ksiądz zrobił z niego perełkę. 

Radni Łap przyjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy ronda im. Ks. Sławomira Banacha stosunkiem głosów 14 za, 1 przeciw, 4 osoby się wstrzymały, a jedna nie oddała głosu. Wśród głosów wstrzymujących się był przewodniczący radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości, Piotr Pułkośnik, a głosu nie oddała była burmistrz miasta, Urszula Jabłońska. 

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 3 =