RN
TwitterFacebook

Letnie Kino Nadziei 2020: Za nami seanse w Stawiskach i Łapach [FOTO]

Ponad 250 osób uczestniczyło w dwóch seansach Letniego Kina Nadziei, które odbyły się w Stawiskach i Łapach. Cieszymy się, że nasze objazdowe kino dociera do tylu osób. 

W miniony weekend ekran filmowy stanął w Stawiskach i Łapach. W pierwszej miejscowości odwiedziło nas około 100 osób. Głównie dzieci. W Łapach natomiast przyszło ponad 150 osób. Bardzo cieszymy się, że tegoroczna akcja cieszy się takim zainteresowaniem. 

Podczas tegorocznej edycji proponujemy kino familijne, dlatego wybór padł na film „Mia i Biały Lew”, który opowiada o niezwykłej przyjaźń pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Wzruszająca historia ukazująca, iż każdy ma wpływ na otaczający go świat.

Film Mia i Biały Lew – ekranizacja dla całej rodziny

Główna bohaterka opowieści, Mia, to dziesięcioletnia dziewczynka. Razem z rodzicami oraz bratem przeprowadza się do Afryki. Początkowo jest niezadowolona zmianami, jakie się wydarzyły. Tęskni za miejscem, które do tej pory uważała za dom, a także za przyjaciółmi. Pewnego dnia na przydomowej farmie, na świat przychodzi biały lew. Rodzice postanawiają zabrać go na posesję, by go nakarmić i tym samym dać mu szansę na przeżycie. Charlie, bo tak nazwane zostało lwiątko, od początku przypodobał sobie zbuntowaną Mię. Niestety, dziewczynka odsuwała go od siebie oraz uważała, iż biały lew ją nie obchodzi. Charlie nie dawał za wygraną, łasił się do dziewczynki do momentu, aż ta zaczęła chętniej spędzać z nim czas. Od tej pory rodziła się między nimi wielka, piękna i lojalna przyjaźń. O którą też przyszło walczyć, kiedy biały lew został sprzedany – a Mia postanowiła uwolnić go z zagrodzonych terenów i wypuścić na otwartą przestrzeń.

Mia i biały lew to przepiękna opowieść o przyjaźni, której nie można przerwać pomimo przeszkód. Pokazuje, iż warto walczyć o najbliższych oraz pielęgnować związki z innymi, nawet ze zwierzętami. Kolejnymi z przekazów jest niepoddawanie się, a także docenianie tego, co się posiada. Mia i biały lew to film dla całej rodziny, który trzeba zobaczyć. Uczy, wzrusza oraz inspiruje.

Historia ta kręcona była przez trzy lata, dając odbiorcom możliwość obserwacji głównej bohaterki – jej zmian i dorastania. Biały lew na planie spędził ten sam okres, od malucha po dorosłego osobnika. Co ciekawe, jedną z ambasadorek filmu Mia i Biały Lew była Martyna Wojciechowska, popularna i dobrze znana podróżniczka oraz obrończyni praw zwierząt. Można usłyszeć ją również w polskim dubbingu. Całość filmu nakręcona była w przepięknej Afryce, prezentując jej bujną faunę i florę.

Zobacz, gdzie jeszcze w tym roku stanie nasze mobilne kino:

  1. TYKOCIN, gm. Tykocin, woj. podlaskie, 9 sierpnia 2020 r.Plac Czarnieckiego w Tykocinie

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *