TwitterFacebook

Letnie kino Nadziei odwiedziło Krasnosielc

Letnie Kino Nadziei po raz pierwszy odwiedziło Krasnosielc i powiat makowski. Do tej pory projekcje filmów organizowane w ramach tej ciekawej inicjatywy nie odbywały się w tym regionie. Pierwszego dnia, widzowie zgromadzeni w parku znajdującym się w środku miejscowości obejrzeli film “Biała jak mleko, czerwona jak krew”. Jest to historia wyreżyserowana przez Giacomo Campiotti. Opowiada ona o młodym 16 letnim nastolatku zakochanym w chorej koleżance ze szkoły.

Pierwszego dnia projekcji Letniego Kina Nadziei w Krasnosielcu zjawiło się kilkadziesiąt osób. Mimo późnej pory – godzina 21, wśród widzów można było znaleźć nie tylko osoby dorosłe, ale i małe dzieci. Jak twierdzą niektórzy członkowie publiczności tego typu wydarzenia są potrzebne w takich małych miejscowościach.

Świetna sprawa dla mieszkańców Krasnosielca ponieważ kino jest pod gwiazdami oraz, że jest tematyka zarówno dla dorosłych i dla młodzieży. Myślę, że bardzo fajna rzecz, oby częściej – mówi pani Agnieszka.

Dziś (17.07) drugi dzień projekcji w ramach letniego Kina Nadziei w Krasnosielcu. Tym razem mieszkańcy miejscowości i regionu obejrzą film pod tytułem „Wyklęty”. Opowiada on historię żołnierzy podziemia niepodległościowego stawiających opór władzy komunistycznej w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu drugiej wojny światowej.

Krasnosielc jest już czwartą miejscowością, którą w tym roku odwiedziła ekipa Letniego kina Nadziei. Poprzednio seanse odbyły się w Borkowie, Kolnie i Lachowie.

Letnie Kino Nadziei odwiedzi jeszcze osiem miejscowości. Wśród nich będą miedzy innymi Radziłów, Jedwabne, czy Grajewo.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *