TwitterFacebook

Letnie Kino Nadziei w Kolnie [FOTO]

Kilkadziesiąt osób obejrzało wczoraj wieczorem w Kościele pod Wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie projekcję filmu „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. To w ramach trwającego projektu Radia Nadzieja – Letnie Kino Nadziei.

Projekcja została przeniesiona z pleneru pod dach świątyni z racji zapowiadanej deszczowej pogody. I tak też się stał. Jeszcze przed projekcją przez Kolno przewinęła się istna ulewa. Nie zraziło to jednak tych, którzy przyszli do Kościoła, aby obejrzeć film.

W podobnym przedsięwzięciu brałam udział dwa lata temu. Także w Kolnie radio zapraszało na filmy. Wówczas były puszczane w kościele pod wezwaniem Św. Anny. Pamiętam, że było bardzo fajnie – mówi pani Marzena, jedna z uczestniczek wczorajszego seansu, która do Kościoła przyszła wraz z gromadką dzieci.

Świątynia po raz kolejny otwiera się na wiernych nie tylko w trakcie nabożeństwa, ale także przy innych okazjach – mówi proboszcz parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie ksiądz Wojciech Stefaniak i przypomina choćby koncert młodzieży w dniu Święta Trzech Króli czy w dalszym ciągu pozostający w pamięci mieszkańców parafii koncert grupy Skaldowie, który także odbył się w murach świątyni.

Dziś drugi dzień Letniego Kina Nadziei w Kolnie. Z uwagi na prognozowane opady deszczu projekcja filmu, tym razem „Wyklęty”, także może odbyć się w Kościele.

mk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *