TwitterFacebook

Letnie Kino Nadziei zawitało do Lachowa [FOTO]

Letnie Kino Nadziei odwiedziło Lachowo. Wczoraj mieszkańcy tej miejscowości i okolic mogli obejrzeć film „Wyklęty”, dzisiaj odbędzie się projekcja seansu „Biała jak mleko, czerwona jak krew”. To już trzecia miejscowość, do której zawitała ekipa Radia Nadzieja w ramach trwającego projektu Letniego Kina Nadziei. W tym roku plenerowy duży ekran gości w 12 miejscowościach.

Przez niezbyt sprzyjającą tego dnia aurę, projekcja filmu odbyła się w budynku szkolnym w Lachowie. Po kolejnym dniu letniego kina, możemy tylko utwierdzić się w przekonaniu, że tego typu inicjatyw w małych miejscowościach brakuje. Mieszkańcy, podobnie jak w Borkowie i Kolnie, nie zawiedli. W sali gimnastycznej szkoły zebrali się przedstawiciele kilku pokoleń, a najmłodszy z uczestników miał kilka miesięcy.

Jest to bardzo fajna sprawa. Szczególnie w takich małych miejscowościach gdzie do kina jest kilka kilometrów – mówi mieszkanka miejscowości oddalonej 3 km od Lachowa, która przyjechała na seans z kilku miesięcznym dzieckiem.

O inicjatywie Letniego Kina Nadziei w samych superlatywach wypowiadał się również wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski. Jest to rzeczywiście jak najbardziej dobre przedsięwzięcie, ponieważ spotkało się z dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Mieszkańcy na to czekali.

A w niedzielę i poniedziałek Letnie Kino Nadziei zagości w kolejnej miejscowości. Tym razem Krasnosielc.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *