TwitterFacebook

Łobodziński nie odpuszcza. Powrócił z Wrocławia ze złotem

W sobotę we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w bieganiu po schodach. Biegacz z Łomży – Piotr Łobodziński był obrońcą tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem również na 49 piętrach wrocławskiego biurowca Sky Tower. W tym roku obyło się  bez niespodzianki. Łomżynianin zwyciężył pewnie, uzyskując na mecie czas 4:57 i wyprzedzając drugiego zawodnika o 12 sekund. Złoty medal w bieganiu po schodach zawisł na szyi Łobodzińskiego już po raz piąty (2011, 2012, 2016, 2017 oraz 2018). Po zawodach udało nam się zapytać o wrażenia świeżo upieczonego mistrz kraju: 

– Jestem Mistrzem Świata w bieganiu po schodach, więc gdybym przegrał na MP to musiałbym chyba kończyć karierę. Na szczęście nie muszę tego robić. Kolejny tytuł do kolekcji dodaję do mojego konta. Przewagę w tym roku miałem nieco mniejszą niż w 2017, ale ponownie tylko mi udało się złamać barierę 5 min. Po MŚ lekko odpuściłem z treningiem, więc forma nie jest w tym momencie szczytowa, jednak jak widać w zupełności wystarczająca na krajowe podwórko. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego biegu i z pewnością wrócę do Wrocławia za rok w roli obrońcy tytułu – przekazał nam Piotr Łobodziński.

Świetnie zaprezentowała się również zawodniczka LŁKS ‚Prefbet Śniadowo’ Łomża – Iwona Wicha, która zdobyła w sobotę brązowy medal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *