RN
TwitterFacebook

Łobodziński tym razem nie dokończył biegu

Ostatni start w sezonie nie poszedł Piotrowi Łobodzińskiemu po myśli. Biegacz z Łomży prezentował w minionych tygodniach wysoką formę zwyciężając kolejno w Osace, Singapurze i Szanghaju. Jednak na finał cyklu Vertical World Circuit 2017, który odbył się w niedzielę w Hong Kongu, jechał nie w pełni dysponowany. 

Od poprzedniego powrotu do kraju tydzień temu złapało mnie jakieś przeziębienie z temperaturą, karatem i następnie kaszlem. Nie potrafiłem się tego pozbyć domowymi sposobami, a w piątek czekała mnie kolejna daleka podróż do Hong Kongu. W niedzielę na starcie czułem się fatalnie, strasznie pociłem się w nocy. Po około 40 piętrach, biegnąc na trzeciej pozycji i nie czując energii, postanowiłem zejść z trasy. To było moje pierwsze DNF na schodach w ogóle. Na szczęści wygraną w VWC zapewniłem sobie już wcześniej – mówi Piotr Łobodziński
 
Zawodnik LŁKS ‚Prefbet Śniadowo” Łomża triumfował w Vertical World Ciurcuit po raz 4 z rzędu. Był na naprawdę udany sezon naszego schodobiegacza, 24 starty i 19 wygranych biegów. Co prawda sezon 2017 Łobodzińskiego już się zakończył, ale finał Pucharu Świata 2017 odbędzie się dopiero 13 stycznia 2018 w Chinach.
 
  1. Piotr Lobodzinski (POL) – 500 points
  2. Mark Bourne (AUS) – 496 points
  3. Ryoji Watanabe (JPN) – 401.6 points
  4. Emanuele Manzi (ITA) – 397.6 points
  5. Omar Bekkali (BEL) – 363.6 points 

AK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *