TwitterFacebook

Łomża CUP już w najbliższy weekend

W sobotę rozpocznie się pierwsza edycja międzynarodowego turnieju Łomża CUP. W turnieju weźmie udział 12 drużyn do lat 12. Będą to między innymi zespoły z zaprzyjaźnionych miast partnerskich jak np. ukraińska Kołomyja. Turniej organizowany jest wspólnie przez miasto i Młodzieży ŁKS Łomża.

Będzie to pierwsza edycja turnieju, lecz prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski na dzisiejszej konferencji prasowej wyraził nadzieję, że nieostatnia. Mam nadzieję, że ta pierwsza edycja, która rozpocznie się już w sobotę zapoczątkuje coś co będzie kontynuowane też i w latach następnych. W kraju są piękne znane turnieje grup młodzieżowych, które tak naprawdę są wizytówką wielu miast. Prezydent podaje przykład turnieju „Jaga CUP” organizowanego przez Jagiellonię Białystok, na który to przyjeżdżają znane marki światowego futbolu. Widać ogromne zaangażowanie ze strony MŁKS-u i mam nadzieję, że podczas najbliższego weekendu będziemy mogli cieszyć się piłkarskim świętem w naszym mieście – mówił prezydent Łomży.

Prezes MŁKS-u Wojciech Pietruszewski przekonywał na konferencji prasowej, że taki turniej jest świetną możliwością sprawdzenia się chłopców trenujących w MŁKS-ie z drużynami, z którymi nie mają możliwości grania na co dzień.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy:

Grupa A

Lubelski Związek Piłki Nożnej

Jagiellonia Białystok

Kołomyja (Ukraina)

Nowogród Wołyński (Ukraina)

Grupa B

Łódzki Związek Piłki Nożnej

Lida (Białoruś)

MŁKS Łomża rocznik 2006

Drohobycz (Ukraina)

Grupa C

Korona Kielce

Brylant Bielsk Podlaski

MŁKS rocznik 2007

Borysław (Ukraina)

Drużyny zostaną potem podzielone na kolejne grupy w zależności od zajętego miejsca. Chcemy żeby chłopcy jak najwięcej pograli, aby mieli możliwości sprawdzenia swoich umiejętności – mówi prezes MŁKS-u.

Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 9 na stadionie miejskim w Łomży.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *