RN
TwitterFacebook

Łomża: Jutro utrudnienia w ruchu w związku z Triathlonem

W związku z organizacją V TRIATHLON-u MOSiR Łomża, w niedzielę 29 lipca, w godzinach 11:50 – 14:00 wyłączona zostanie z ruchu na całym odcinku ulica Rybaki oraz ulica Sikorskiego (od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Włościańską w Piątnicy). W tym czasie na ulicach odbędzie II etap zawodów – jazda rowerem. 

Impreza odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża Mariusza Chrzanowskiego. W zawodach udział bierze 50-ciu triathlonistów, głównie z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. W ubiegłym roku pierwszy na mecie pojawił się Piotr Stefanowski z Białegostoku z czasem 00:51:33. Czy w tym roku uda się komuś pobić ten rekord?

Start Triathlonu rozpocznie się na Plaży Miejskiej o godzinie 12:00, natomiast finisz będzie miał miejsce na bulwarach nadnarwiańskich przy Porcie Łomża. Pierwszym etapem rywalizacji będzie pływanie na dystansie 1,2 km. Kolejny etap to rower. Tutaj dystans wyniesie 15 km – 3 pętle. Start będzie znajdował się w rejonie przystani u zbiegu bulwarów i wjazdu do Hospicjum. Trasę przejazdu rowerem przewidziano całą szerokością jezdni ulicami Rybaki i Sikorskiego na odcinku od ulicy Zdrojowej, poprzez Most Hubala aż do zbiegu z ulicą Włościańską w Piątnicy. Końcowe starcie odbędzie się w konkurencji biegu na dystansie 3 km – 3 pętle. Start zawodników do biegu ulokowany zostanie na bulwarach, dalej chodnikiem przy ulicy Rybaki do ulicy Żydowskiej. W Triathlonie użyty zostanie profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu z podziałem na konkurencje.

Partnerami wydarzenia są: Grupa Ratownicza SPR Nadzieja, Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń”, Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, MPK Łomża.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy i zapraszamy do kibicowania sportowcom. Wstęp wolny!

MOSiR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *