RN
TwitterFacebook

Łomża: Trwają kwalifikacje wojskowe do 18 Pułku Logistycznego

To już trzecie kwalifikacje realizowane przez łomżyńską jednostkę wojskową. Pierwsze odbyły się we wrześniu, a drugie październiku ubiegłego roku.

Te kwalifikacja jest ukierunkowana na korpus podoficerski i oficerów. Dlaczego na te dwa korpusy? Ze względu na to, że te dwie pierwsze kwalifikacje, które się odbywały zakończyły się skierowaniem i procedurą żołnierzy na stanowiska szeregowych. W związku z powyższym postanowiliśmy iść w kierunku w tych dwóch korpusów w celu zabezpieczenia funkcjonowania jednostki informuje dowódca 18-ego Pułku Logistycznego, pułkownik Paweł Gałązka.

Kandydaci w trakcie kwalifikacji przechodzą kilku etapów i zdaniem pułkownika, to w-f jest największym wyzwaniem:

– Ze względu na to, że tam już trzeba poddać się próbie tężyzny fizycznej. Tam nie ma już zmiłuj. Jak ktoś nie dbał o tę swoją tężyznę przez cały rok to trudno stanąć przed komisja i przebiec na przykład w odpowiednim czasie trzy kilometry, zrobić zadeklarowaną ilość podciągnięć na odpowiednią ocenę. 

Pułkownik Gałązka zapowiada, że w tym roku w jednostce odbędzie się jeszcze kilka kwalifikacji. Przypomnijmy, że udział w nich wziąć mogą osoby, które przeszły szkolenie wojskowe.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *