RN
TwitterFacebook

Łomża: Władze zapowiadają zniżki przy opłatach za śmieci

Najubożsi z Łomży zapłacą mniej za wywóz śmieci. Samorząd zapowiada, że przychyli się do próśb wpływających do Urzędu Miasta w sprawie obniżki podatku śmieciowego dla osób samotnych i starszych.

Chciałbym podkreślić i przypomnieć, że w tej uchwale, która podjęła rada miasta wysokie stawiki obowiązują tylko przez cztery miesiące tego roku. Od stycznia podatek śmieciowy będzie niższymówi zastępca prezydenta Łomży, Andrzej Garlicki.

Mimo wszystko władze pracują nad tym, żeby osoby samotne i starsze zapłaciły tylko część ustalonej kwoty:

Intencją prezydenta jest to, żeby te opłaty był jak najniższe, ale też żeby pomóc szczególnie najuboższym. W związku z czym, wraz z propozycja nowych stawek cenowych jest też wprowadzona możliwość obniżenia tego podatku o połowę – wyjaśnia Garlicki.

Żeby skorzystać z ulgi trzeba będzie spełnić dwa warunki: segregować śmieci i nie przekroczyć progu finansowego, który zostanie ustalony przez samorząd miasta.

Opłaty za odbiór śmieci w Łomży – nowy cennik obowiązuje do września 2019:

Zgodnie z nowym cennikiem opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w zabudowie jednorodzinnej do końca roku będą wynosić 60, a od stycznia przyszłego roku 51 złotych miesięcznie (teraz jest to 39 złotych). Natomiast w zabudowie wielorodzinnej jest to kolejno 38, a potem 30 złotych miesięcznie (teraz to 24 złote). W przypadku niesegregowania odpadów w zabudowie jednorodzinnej opłata wyniesie najpierw 103, a od stycznia 100 złotych (58 złotych obecnie). Dla zabudowy wielorodzinnej będzie to 63, a potem 60 złotych miesięcznie (35 złotych teraz). Przy gospodarstwach jednoosobowych w zabudowie jednorodzinnej ceny wynoszą najpierw 40, a od stycznia 30 złotych miesięcznie (24 złote teraz). W przypadku zabudowy wielorodzinnej 29, a potem 20 złotych miesięcznie (15 złotych).

BB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 2 =