RN
TwitterFacebook

Łomża: Za nami pierwsze posiedzenie nowego zarządu Łomżyńskiego Forum Samorządowego [FOTO]

Nowo wybrany zarząd spotkał się po raz pierwszy 17 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Łomży i określił cele działania na najbliższy czas. 

Łomżyńskie Forum Samorządowe od 10 lipca ma nowe kierownictwo. Prezesem został starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski, który zastąpił miejsce Agnieszki Muzyk.
Była wiceprezydent funkcję tę pełniła od początku powołania stowarzyszenia, czyli od 2015 roku. Jak informuje nowy prezes dzisiejsze spotkanie było organizacyjne ale już pozwoliło na określenie priorytetów :

– Dzisiaj zdecydowaliśmy o tym, żeby przygotować dwa projekty konkursowe. Pierwszy, większości mieszkańcom znany, tzw. projekt bonowy. Będzie to druga edycja bonów na szkolenia. Jest do wydatkowania około 20 milionów złotych z szansą na zwiększenie tych środków. Chcemy dalej wspierać osoby, zainteresowane takim rozwojem swoich kompetencjimówił Lech Szabłowski, podczas krótkiego spotkania z mediami. Drugi projekt dotyczy profilaktyki zdrowotnej polegający na zdiagnozowaniu i pomocy rehabilitacyjnej dla dzieci oraz młodzieży z wadami postawy.

Jednym z priorytetów ŁFS jest też przekonanie pozostałych samorządów byłego województwa łomżyńskiego do dołączenia do struktur stowarzyszenia. – Chcemy, żeby wzmocnili siłę naszego działania, ale też ułatwić to funkcjonowanie na terenie poszczególnych gmin – dodawał Szabłowski.

Ciekawym pomysłem, o który szczególnie chce zadbać Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły, jest produkt turystyczny oparty o potencjał, jaki drzemie w rzece Narew.

Ma to być kompleksowe z bazami noclegowymi i dojazdami, tak żeby turyści mogli pokonywać Narew od granicy z Białorusią nawet do Ostrołęki. Mamy jeszcze trochę czasu do następnej perspektywy finansowej, gdzie zostaną uruchomione środkimówił wójt Zajkowski.

Zmiany, poza zarządem ŁFS, dotknęły też biuro – nowym dyrektorem został Dariusz Budrowski, a jego zastępcą Edyta Zawojska. Jak zdradzał prezes Szabłowski, oboje będą zatrudnieni na umowę-zlecenie z symboliczną zapłatą w wysokości do 300 złotych.

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × 3 =