TwitterFacebook

Łomżanka wydała wyjątkowy modlitewnik dla kobiet

„Córki światłości” to tytuł wyjątkowego modlitewnika dla kobiet. Zaprojektowała go łomżanka Joanna Jankowska, przechodząc wcześniej niełatwą drogę nawrócenia. Aby działać szerzej, założyła też katolickie wydawnictwo.

Chciałam służyć tym, co potrafię – mówi Joanna Jankowska z Łomży. Jestem grafikiem. Moją pasją jest projektowanie kosmetyków. Kilka lat temu nawróciłam się. Doszłam wówczas do wniosku, dlaczego by nie wykorzystać swoich umiejętności na służbę Bogu, od którego pochodzą przecież nasze talenty. Wpadłam więc na szalony pomysł zaprojektowania kobiecego modlitewnika, który mógłby stanowić nie tylko prezent, ale przede wszystkim duchową lekturę dla płci pięknej.

Modlitewnik „Córki światłości” zawiera 40 starannie dobranych modlitw, w tym Hymn do Ducha Świętego, Litanię do św. Rity, modlitwę do św. Józefa o dobrego męża i Maryi rozwiązującej węzły. Są w nim również cytaty zaczerpnięte z Biblii Tysiąclecia. Całość została wydana za zgodą Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Kobiety są z natury bardzo wrażliwe i kochają piękno. Zależało mi na tym, aby modlitewnik miał wyjątkową szatę graficzną i eleganckie pudełko. Są w nim również krótkie pokrzepiające medytacje. Można do nich zajrzeć, gdy ktoś będzie miał trudny czas – podsumowuje Joanna JankowskaTytuł, jak przyznaje autorka, nawiązuje do fragmentów Pisma Świętego, w których Bóg wielokrotnie określany jest jako światłość rozjaśniająca mroki duszy.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *