RN
TwitterFacebook

Łomżyński „Katolik” miejscem pracy nad kompetencjami społecznymi

Oceny są istotne, ale niemniej ważne są tzw. kompetencje społeczne. Mówiła o nich na antenie Radia Nadzieja Bożena Śliwowska. Dyrektor Szkół Katolickich w Łomży podkreśliła w audycji „Gość Dnia”, że młodemu człowiekowi potrzeba nie tylko definicji i teorii.

– Z pełną odpowiedzialnością i świadomością przygotowujemy dzieci i młodzież do tego, żeby egzaminy zdawały na miarę swoich możliwości. Pamiętamy również o tym, że oprócz wiedzy, uczniowie muszą przygotować się do życia w społeczeństwie, ciekawie się to dziś nazywa: kompetencje społeczne – mówi dyrektor Bożena Śliwowska. Wyjaśniła również, że ważnym aspektem rozwoju społecznego młodzieży jest wolontariat, który pomaga uczniom odczuć, że są tworzą społeczność szkolna i są za nią odpowiedzialni. Włączamy się w wiele akcji dobroczynnych z myślą o potrzebujących. – Dbamy również o lokalne podwórko, bo na przykład całą zimę dokarmialiśmy ptaki w szkolnym ogrodzie. Komuś może się to wydać nieistotne, ale wypełnianie takich właśnie zwyczajnych obowiązków oczy odpowiedzialności. Karmę trzeba kupić, zawiesić, sprawdzać. Ta odrobina empatii przynosi ogromne korzyści – podkreśla dyrektor.

Szkoła propaguje również uczniowską twórczość, czego dowodem jest profesjonalne wydanie tomiku wierszy pt. „Na początek”. Zawiera poezję Zuzanny Choińskiej, Juli Niecieckiej, Natalii Trzaskę, Pauliny Tomaszczyk, Aleksandry Wierzbowskiej. Grafikę wykonały Pola Grzech i Katarzyna Natusiewicz. Grono pedagogiczne pomogło w korekcie tekstów i zorganizowaniu wieczoru poetyckiego, który odbył się w środę 13 marca.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *