RN
TwitterFacebook

Łomżyński WORD w trosce o bezpieczeństwo pielgrzymów i kierowców

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży szkolono osoby zainteresowane kierowaniem ruchem drogowym podczas pielgrzymek. Wszystko w ramach zorganizowanego przez łomżyński WORD Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego BRD. Przekazano również nowoczesny sprzęt do walki z kierującymi po alkoholu.

Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, obrazującej pochód pielgrzymki. Uczestnicy zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, stosowne opaski i materiały dydaktyczne. Atrakcją była również możliwość pokonania slalomu w tzw. Autogoglach, sengogoglach, narkogoglach imitujących stan człowieka po spożyciu alkoholu, przy dużym zmęczeniu oraz pod wpływem narkotyków i środków odurzających.

W przerwie szkolenia na placu manewrowym łomżyńskiego WORDu Wicemarszalek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś wraz z dyrektorem WORDu Mirosławem Oliferukiem wręczyli na ręce Sławomira Laska Naczelnika Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży Alko-Sensor i Alkomaty ProMiler pomocne przy badaniu kierowców. Aparaturę o wartości około 10 tys. Zł zakupiono ze środków własnych WORD.

pd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *