RN
TwitterFacebook

M. Maląg: Ponad milion emerytów i rencistów otrzymało już trzynastki

Ponad milion emerytów i rencistów otrzymało już dodatkowe świadczenie tak zwaną „trzynastą emeryturę”, która wypłacana jest od 1 kwietnia – powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Ta dodatkowa emerytura wynosząca 1200 złotych brutto, przekazywana jest w terminach, w których wypłacane są świadczenia podstawowe.

W sumie „trzynastki” otrzyma 9 milionów 800 tysięcy emerytów i rencistów. W budżecie przeznaczono na ten cel 12 miliardów złotych. Minister Marlena Maląg podkreśla, że ci emeryci i renciści, którym świadczenia przynosi listonosz, nie muszą się martwić, gdyż otrzymają je na czas tak samo, jak osoby, których świadczenia wpływają na konto. Poczta Polska doręczy je pod wskazany adres w bezpiecznych kopertach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Minister przypomina też, iż o pieniądze z „trzynastki” nie muszą się martwić osoby z długami, gdyż to dodatkowe świadczenie nie podlega zajęciom komorniczym, nawet jeśli trafi na konto bankowe.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *