RN
TwitterFacebook

Maciej Miecznikowski kolejną gwiazdą Festiwalu Królewskie Śpiewanie w Tykocinie

Miło jest nam poinformować Państwa, że na deskach tegorocznego Festiwalu Królewskie Śpiewanie w Tykocinie wystąpi Maciej Miecznikowski – muzyk i wokalista, autor piosenek, aktor, showman i osobowość telewizyjna, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Recital pt. „Strasznie, śmiesznie i lirycznie…” będziemy mogli podziwiać o godzinie 21:00 w piątek 27 lipca.

Koncerty Macieja Miecznikowskiego to uczta dla ucha i chwila wytchnienia. Najpiękniejsze polskie i światowe przeboje kilku pokoleń (Władysław Szpilman, Andrzej Zaucha, Piotr Szczepanik, Wojciech Młynarski, Louis Armstrong, Nat King Cole, Prince), znane hity z repertuaru artysty – m.in. „Psalm kochania” czy „Ta dziewczyna” – w nowych aranżacjach, a także piosenki autorskie – o miłości i nie tylko – m.in. z płyty „Będzie z nami dobrze”. 

Maciej Miecznikowski to przede wszystkim muzyk obdarzony piękną barwą głosu, ale też showman i opowiadacz anegdot, plotek i żartów, który zawsze chętnie wchodzi w dialog z publicznością – wszystko przy akompaniamencie fortepianu, kontrabasu i gitary. Ze sceny poleje się więc piękna muzyka, humor i pozytywna energia. 

Na festiwalach organizowanych przez środowiska kościelne czy chrześcijańskie, Maciej wzbogaca swój repertuar o kilka utworów docenianych przez publiczność takich koncertów – np. piosenki niepodległościowe (zwłaszcza w tym roku kiedy obchodzimy 100 rocznicę) oraz więcej z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika, a także utwory z „Siedem Pieśni Marii” Bartka Gliniaka, to też bardzo piękne oratorium.

Więcej na temat Festiwalu Królewskie Śpiewanie w Tykocinie znajdziemy TUTAJ

promocja/reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *