RN
TwitterFacebook

Mały Płock: Ciało w studni – jedna osoba usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy

Znamy nowe fakty dotyczące śledztwa w sprawie mężczyzny, którego ciało znaleziono w miniony weekend w studni w Małym Płocku (powiat kolneński). Policja zatrzymała dwie osoby. Jedna z nich usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy.

Mężczyzna wiedząc o tym, że pokrzywdzony wpadł do studni nie udzielił mu w zasadzie żadnej pomocy, a przede wszystkim nie wezwał na miejsce służb ratunkowych. Jak się okazało, mężczyzna który wpadł do studni, tak zwłoki zostały wyciągnięte dopiero 11 dni później. Przez cały ten czas służby nie zostały poinformowane, że miało miejsce takie zdarzenieinformuje Prokurator Rejonowy w Kolnie Marcin Gajdamowicz.

Prokurator potwierdza też doniesienia lokalnych mediów dotyczące m.in. problemów ze wzrokiem pokrzywdzonego. Prawdą jest też to, że podczas zdarzenia znajdował się on pod wpływem alkoholu:

– Na pewno mężczyzna wcześniej, razem z tym panem, który usłyszał zarzut, spożywał alkohol. To mogę potwierdzić. Jeśli chodzi o problemy ze zdrowiem, to na pewno potwierdzone mamy, że miał problemy ze wzrokiem. Poruszał się przy pomocy laski dla osób niewidomych. W tym kontekście na pewno problemy ze zdrowiem miał. 

Mężczyzna, któremu prokuratura postawiła zarzut przyznał się do winy. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został zwolniony po przesłuchaniu.

BB/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *